Průvodce uživatele WordPress webu

Mnoho webů používá redakční systém WordPress. Ten dovoluje snadnou editaci a publikování textů. Buď ve formě blogu, nebo třeba i firemní prezentace. Ne každý z běžných uživatelů WordPress webu jej dokáže naplno využívat. Připravil jsem proto průvodce uživatele WordPress webu, který vás seznámí s možnostmi základní administrace vašeho webu. Ukáže vám, jak editovat texty. Seznámí vás také s tím, jak do textu vkládat obrázky a odkazy. Věnuje se také administraci komentářů, které vloží návštěvníci vašeho webu.

Průvodce uživatele WordPress webu

Co průvodce uživatele WordPress webu obsahuje?

Nemusíte být programátor, abyste mohli mít vlastní web. Stačí, když vám web nainstaluje někdo jiný, komu tomu rozumí. Nebudete se muset starat o to, co a jak vše navzájem nastavit a propojit. Vám bude jen stačit vkládat nové texty na blog. Právě pro vás jsem sepsal svého průvodce, který obsahuje jen to nejdůležitější pro správu vašeho webu.

Průvodce se v několika částech zabývá tím nejdůležitějším, co dělá lidem při editaci webu největší problémy. Nezabývá se přitom nastavením vzhledu a funkčnosti redakčního systému WordPress. To nechává na odborníky. Průvodce řeší jen to, s čím se může setkat zcela běžný uživatel, který má na starosti běžnou editaci textů na webu. Pokud chcete průvodce získat, zadejte svůj e-mail, na který vám ho mám poslat:

 

Část 1 – Administrace webu

 • Jak se přihlásit do administrace webu
 • Jak získat nové heslo?
 • Jaké jsou práva uživatelů?
 • Jak se vyznat v administraci webu?

Část 2 – Editace textů

 • Jaký je rozdíl mezi stránkou a příspěvkem?
 • Jak vložit nový text na Blog?
 • Jak editovat text v klasickém editoru?
 • Jak editovat text editoru Gutenberg?
 • Jak obnovit starší text?

Část 3 – Obrázky, video a odkazy v textu

 • Jak používat knihovnu médií?
 • Jak vložit do textu obrázek?
 • Jak vložit do textu video?
 • Jak vložit do textu odkaz?

Část 4 – Komentáře a uživatelé

 • Jak spravovat komentáře?
 • Jak spravovat seznam uživatelů?

Je mi jasné, je těžké popsat vše, co dělá lidem při vedení webu problémy. Možná i proto není tento průvodce zatím ke stažení. Budu proto rád, pokud dole v komentářích napíšete, jaké téma v obsahu průvodci chybí, co byste do něj doplnili? Pokud to bude možné, pokusím se je do průvodce doplnit.

Jak je možné průvodce uživatele WordPress webu získat?

Těší mě, že máte o mého průvodce zájem. I když jsem strávil jeho tvorbou spoustu hodin, dávám jej vážným zájemcům zdarma. Abych však měl přehled o tom, koho mé průvodce zajímají, je možné si je stáhnout jen po zadání vašeho e-mailu v následujícím formuláři.

 
Chápu, že někdo nechce svůj e-mail zadat. Snad proto, že se bojí následného masívního spamu. Je pravda, že těmto zájemcům o mého průvodce následně občas pošlu další e-mail s tím, co nového mám pro ně k dispozici, co by mohlo průvodce vhodně doplnit. Předpokládám, že by to nemělo nikomu vadit. Budou to vždy jen informace, které se týkají podnikání na internetu. Informace, které vám ukáží další možnosti online podnikání. V každém e-mailu je přitom možné se okamžitě odhlásit z odesílání dalších e-mailů. Rozhodně se za vás na to nebudu zlobit, pokud se odhlásíte. Nerad bych vás otravoval něčím, co vás nezajímá.

Jaký je další krok?

Zaujalo vás téma průvodce? Pokud ano, zadejte do formuláře e-mail, na který vám ho mám poslat. Pokud ne, podívejte se na další průvodce, mám jich ke stažení více. Každý probírá jinou tématiku, každý vám dá jiné znalosti o podnikání na internetu.

Prostudujte si mé průvodce o podnikání na internetu

Jaký je váš názor, co si o tom myslíte?

Stáhli jste si některého mého průvodce? Našli jste v něm pro vás nové a užitečné informace? Průvodce jsem psal s cílem seznámit zájemce s danou problematikou. Upozornit je na důležité skutečnosti a varovat je před zbytečnostmi. Protože má každý z vás jiné znalosti a požadavky, nebylo to snadné. Uvítám, pokud mi v komentáři dole pod textem napíšete, co vás v průvodci nejvíce zaujalo. Budu také rád za názor, na co jsem zapomněl, nebo co nebylo dostatečně vysvětleno. Vaše názory pomohou zkvalitnit další informace o podnikání na internetu, které pro vás připravuji.

Opt In Image
POKUD CHCETE VĚDĚT VÍCE, ... 🙂

Pokud chcete poznat možnosti ovládání redakčního systému WordPress, (PŘIPRAVUJI) pro vás Průvodce uživatele WordPress webu. Pokud zadáte svůj e-mail, po dokončení vám ho na něj pošlu. Podrobné informace ZDE! Zadejte svůj e-mail a klikněte na tlačítko ANO, to mě zajímá. Průvodce Vám bude PO DOKONČENÍ doručen zdarma. Současně budete ihned zařazeni do skupiny čtenářů mých webů, které zajímá podnikání na internetu. Mohou Vám proto být občas zaslány tipy, jak se dá zřídit a provozovat automatizovaný prodejní web (lze se kdykoliv odhlásit).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *