Průvodce uživatele WordPress webu
(základní návod k použití webu)

Mnoho webů používá redakční systém WordPress. Ten dovoluje snadnou editaci a publikování textů. Buď ve formě blogu, nebo třeba i firemní prezentace. Ne každý z běžných uživatelů WordPress webu jej dokáže naplno využívat. Připravil jsem proto průvodce uživatele WordPress webu, který vás seznámí s možnostmi základní administrace vašeho webu. Ukáže vám, jak editovat texty. Seznámí vás také s tím, jak do textu vkládat obrázky a odkazy. Věnuje se také administraci komentářů, které vloží návštěvníci vašeho webu.

Průvodce uživatele WordPress webu (Základní návod k použití webu)

Co průvodce uživatele WordPress webu obsahuje?

Nemusíte být programátor, abyste mohli mít vlastní web. Stačí, když vám web nainstaluje někdo jiný, komu tomu rozumí. Nebudete se muset starat o to, co a jak vše navzájem nastavit a propojit. Vám bude jen stačit vkládat nové texty na blog. Právě pro vás jsem sepsal svého průvodce, který obsahuje jen to nejdůležitější pro správu vašeho webu. Průvodce se v několika částech zabývá tím nejdůležitějším, co dělá lidem při editaci webu největší problémy. Nezabývá se přitom nastavením vzhledu a funkčnosti redakčního systému WordPress. To nechává na odborníky. Průvodce řeší jen to, s čím se může setkat zcela běžný uživatel, který má na starosti běžnou editaci textů na webu. 

Průvodce je v současné době v přípravě. Berte proto jeho dále uvedený obsah jen jako orientační. Vše se může změnit. Další informace budou uvedeny později. Čím více lidí si jej takto vyžádá, tím dříve se k jeho dokončení dokopu. Navíc, máte možnost ovlivnit obsah průvodce. Uvítám proto, pokud mi napíšete dole v komentářích vaše návrhy a připomínky, na co bych neměl v průvodci zapomenout. Rozhodně bude zajímavější tvořit obsah průvodce, kde budu mít možnost reagovat na požadavky čtenářů. Sám můžu pokládat některé skutečnosti za samozřejmé, pro mnohé další to může být naopak neznámé. Napište, co vás zajímá, na co hledáte odpověď. Pro inspiraci nabízím dále předběžný obsah průvodce. Ten se může samozřejmě ještě zásadně změnit.

Část 1 - Administrace webu

 • Jak se přihlásit do administrace webu
 • Jak získat nové heslo?
 • Jaké jsou práva uživatelů?
 • Jak se vyznat v administraci webu?

Část 2 - Editace textů

 • Jaký je rozdíl mezi stránkou a příspěvkem?
 • Jak vložit nový text na Blog?
 • Jak editovat text v klasickém editoru?
 • Jak editovat text editoru Gutenberg?
 • Jak obnovit starší text?

Část 3 - Obrázky, video a odkazy v textu

 • Jak používat knihovnu médií?
 • Jak vložit do textu obrázek?
 • Jak vložit do textu video?
 • Jak vložit do textu odkaz?

Část 4 - Komentáře a uživatelé

 • Jak spravovat komentáře?
 • Jak spravovat seznam uživatelů?

Jak je možné Průvodce uživatele WordPress webu získat?

Pokud vás téma průvodce zaujalo, zadejte ve formuláři svůj e-mail. Až bude vše hotovo, rád vám ho (po dokončení!) na zadaný e-mail pošlu. Mezitím budete zařazeni do skupiny čtenářů mých webů, které zajímá podnikání na internetu. Mohou Vám proto být občas a nepravidelně zaslány tipy, jak zřídit a provozovat automatizovaný prodejní web.

Chápu, že někdo nechce svůj e-mail zadat. Snad proto, že se bojí následného masívního spamu. Je pravda, že těmto zájemcům o mého průvodce následně občas pošlu další e-mail s tím, co nového mám pro ně k dispozici, co by mohlo průvodce vhodně doplnit. Předpokládám, že by to nemělo nikomu vadit. Budou to vždy jen informace, které se týkají podnikání na internetu. Informace, které vám ukáží další možnosti online podnikání. V každém e-mailu je přitom možné se okamžitě odhlásit z odesílání dalších e-mailů. Rozhodně se za vás na to nebudu zlobit, pokud se odhlásíte. Nerad bych vás otravoval něčím, co vás nezajímá.

Jaký je další krok?

Zaujalo vás téma průvodce? Pokud ano, zadejte do formuláře e-mail, na který vám ho mám (po dokončení!) poslat. Pokud ne, podívejte se na další průvodce, mám jich ke stažení více. Každý probírá jinou tématiku, každý vám dá jiné znalosti o podnikání na internetu.

Jaký je váš názor, co si o tom myslíte?

Stáhli jste si některého mého průvodce? Našli jste v něm pro vás nové a užitečné informace? Průvodce jsem psal s cílem seznámit zájemce s danou problematikou. Upozornit je na důležité skutečnosti a varovat je před zbytečnostmi. Protože má každý z vás jiné znalosti a požadavky, nebylo to snadné. Uvítám, pokud mi v komentáři dole pod textem napíšete, co vás v průvodci nejvíce zaujalo. Budu také rád za názor, na co jsem zapomněl, nebo co nebylo dostatečně vysvětleno. Vaše názory pomohou zkvalitnit další informace o podnikání na internetu, které pro vás připravuji.

Opt In Image
POKUD CHCETE VĚDĚT VÍCE, ... 🙂

Pokud chcete poznat možnosti ovládání redakčního systému WordPress, (PŘIPRAVUJI) pro vás Průvodce uživatele WordPress webu. Pokud zadáte svůj e-mail, po dokončení vám ho na něj pošlu. Podrobné informace ZDE! Zadejte svůj e-mail a klikněte na tlačítko ANO, to mě zajímá. Průvodce Vám bude PO DOKONČENÍ doručen zdarma. Současně budete ihned zařazeni do skupiny čtenářů mých webů, které zajímá podnikání na internetu. Mohou Vám proto být občas zaslány tipy, jak se dá zřídit a provozovat automatizovaný prodejní web (lze se kdykoliv odhlásit).

Napsat komentář